Aluevastaavat

Psykologianopettajilla on paikallisyhdistyksiä tai kerhoja muutamilla paikkakunnilla. Jos paikallisyhdistykset haluavat ajantasalla olevia tietojaan sivuillemme, ilmoittakaa niistä osoitteeseen pia.rasanen(at)ouka.fi Alla luetellut aluevastaavat ovat aktiivisia alueesi psykologian opettajia, joiden tehtävänä on toimia asiantuntijoina, ideoijina, viestin viejinä ja tuojina hallituksen ja kentän välillä. Ole yhteydessä oman alueesi psykologianopettajaan!

Aluevastaavat

JOENSUU
Anne Riekkinen, p. 045 134 8639 anne.riekkinen(at)jns.fi

JYVÄSKYLÄ
Marja Sarasoja, p. 040 341 4845 marja.sarasoja(at)jao.fi

KAJAANI
Minna Härkönen, minna.harkonen(at)sotkamo.fi

KUOPIO
Mari Nurmi, 040 755 5656 mari.nurmi(at)opedu.kuopio.fi

MIKKELI
Eija Peura, p. 050 361 9125 eija.peura(at)edu.mikkeli.fi

NURMO
Reijo Tuovinen, p. 040 868 5928 reijo.tuovinen(at)seinajoki.fi

OULU
Noora Tala-Kopperoinen, p. 050 337 2455 noora.tala-kopperoinen@eduouka.fi
Titta Pirkola, p. 050 347 8408 titta.pirkola(at)eduouka.fi

RIIHIMÄKI –

ROVANIEMI
Maarit Tornberg, p. 040 540 7636 maarit.tornberg(at)rovaniemi.fi
Tiina Välimäki Tiina-Liisa.Valimaki(at)rovaniemi.fi

TAMPERE
Elisa Vehmanen elisa.vehmanen(at)tampere.fi

TORNIO
Annika Kuusisto annika.kuusisto(at)tornio.fi

TURKU
Eija Nieminen, p. 045 677 4733 eija.h.nieminen(at)turku.fi