Aluevastaavat

Psykologianopettajilla on paikallisyhdistyksiä tai kerhoja muutamilla paikkakunnilla. Jos paikallisyhdistykset haluavat ajantasalla olevia tietojaan sivuillemme, ilmoittakaa niistä osoitteeseen pia.rasanen(at)ouka.fi Alla luetellut aluevastaavat ovat aktiivisia alueesi psykologian opettajia, joiden tehtävänä on toimia asiantuntijoina, ideoijina, viestin viejinä ja tuojina hallituksen ja kentän välillä. Ole yhteydessä oman alueesi psykologianopettajaan!

Aluevastaavat

JOENSUU
Anne Riekkinen, p. 045 134 8639 anne.riekkinen(at)jns.fi

JYVÄSKYLÄ
Marja Sarasoja, p. 040 341 4845 marja.sarasoja(at)jao.fi

KAJAANI
Minna Härkönen, minna.harkonen(at)sotkamo.fi

KUOPIO
Mari Nurmi, 040 755 5656 mari.nurmi(at)opedu.kuopio.fi
MIKKELI
Nina Liukko, nina.liukko(at)edu.mikkeli.fi
NURMO
Reijo Tuovinen, p. 040 868 5928 reijo.tuovinen(at)seinajoki.fi
OULU

Oulun seudun psykologian opettajat ry:n hallitus 2018

Pia Räsänen, puheenjohtaja
pia.rasanen(at)ouka.fi sekä piarasanen160112(at)gmail.com
p. 044 499 3384 (työ), p. 040 522 0400 (oma)
Kiimingin lukio, Oulu

Johanna Korkatti, varapuheenjohtaja
johanna.korkatti(at)eduouka.fi
p. 040 837 9530
Oulunsalon lukio, Oulu

Raimo Niemelä, taloudenhoitaja
raimo.niemela(at)eduouka.fi
Kastellin lukio, Oulu

Mirjami Berg
mirjami.berg(at)eduouka.fi
Oulun Lyseon lukio, Oulu

Laura Kemppainen, sihteeri
laura.kemppainen(at)eduouka.fi
Madetojan musiikkilukio, Oulu

ROVANIEMI
Maarit Tornberg, p. 040 540 7636 maarit.tornberg(at)rovaniemi.fi
Tiina Välimäki Tiina-Liisa.Valimaki(at)rovaniemi.fi

TAMPERE
Elisa Vehmanen elisa.vehmanen(at)tampere.fi

TORNIO
Annika Kuusisto annika.kuusisto(at)tornio.fi

TURKU
Eija Nieminen, p. 045 677 4733 eija.h.nieminen(at)turku.fi